23 Haziran 2015 Salı

Obsidiyen ( Lux 1) Yorumu | kitapmiti


Kitabın Adı : Obsidiyen (Lux 1)

Orjinal Adı : Obsidian

Yazarı : Jennifer L. Armentrout

Yayınevi : Dex

Sayfa Sayısı : 360

Liste Fiyatı : 21.00
    Her şeye yeniden başlamak çok berbat.

Annemle birlikte Batı Virginia'ya taşındığımızda, kendimi sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar.Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi.
O, ağzını açtı.
Daemon hem kabaydı hem de kendini beğenmiş bir pislikti.Birbirimizden hoşlanmamıştık. Tam hikâye burada bitiyordu ki bir kazaya uğradım ve Daemon zamanı dondurarak beni kurtardı.
Yakışıklı uzaylı komşum üzerimde bir iz bırakmıştı.
Yanlış okumadınız. O, bir uzaylı. Daemon ve kız kardeşinin yeteneklerini çalmak isteyen düşmanları vardı ve Daemon'ın bıraktığı iz bütün düşmanları başıma toplamıştı.
Bu korkunç durumdan canlı kurtulmak içinse tek yapmam gereken üzerimdeki uzaylı izi etkisini yitirene kadarDaemon'ın yanından ayrılmamaktı.
                                                             
"Obsidiyen'e bayıldım. Romanı bir gecede bitirmeye, kendinizi Daemon'a kaptırmaya ve serinin ikinci kitabı için sabırsızca beklemeye hazır olun."     Deborah Cooke, The Dragon Diaries

"Daemon ve Katy, ateşle barut gibi. Her bölüm nefesinizi kesecek ve dahası için yalvaracaksınız."       Jus Accardo, Touch


"Armentrout'un yeni serisinin ilk kitabı başından sonuna hiçazalmayan bir heyecanla akıp gidiyor."        RT Book Reviews Herkese yeniden merhaba :) Bloga yorum yazmaya uzun bir zamandır üşeniyordum. Ama Obsidiyen'i yazmasam içimde kalırdı.

Lux Serisi ilk çıktığı zamandan beri okumak istediğim bir seriydi. Ama bir türlü almıyordum. (neden bende bilmiyorum.) Doğum günümde Çağla alınca daha fazla bekletmeden okumak istedim.


    Kitap Katy ve annesinin Florida'dan Batı Virginia'ya taşınmasıyla başlıyor.Katy'nin komşuları Daemon ve Dee ikiz ve aslında Lux adlı gezegenden gelen uzaylılar. Daemon insanlara yakın olmayı sevmediğinden dolayı Katy'ye oldukça sinir bir şekilde davranıyor.Fakat kız kardeşi Dee Katy ile oldukça iyi anlaşıyor ve çok yakın arkadaş oluyorlar. 
   İşler Daemon'ın Katy'nin hayatını kurtarmak için güçlerini kullanması ve Katy'nin üzerinde iz bırakması ile karışıyor. Bu iz sayesinde Katy tüm düşmanları üzerine çekiyor ve hayatları tehlikeye giriyor. Bu izi gidene kadar da Daemon'ın yanından ayrılmaması gerekiyor.
   Serinin ilk kitabını oldukça sevdim. Daemon öküzlükleri beni bitirdi. :D Okumak gerçekten eğlenceli bu seriyi. Daemon ve Katy'nin arasındakiler çok hoşuma gitti. Tam anlamıyla ateşle barut gibiler. Karakterler fazlasıyla kendilerini sevdiriyor. Dee'nin sıcaklığı,Katy'nin davranışları ve Daemon'ın odunlukları okurken sizi kitabın içine çekiyor.
    Serinin devamını okumak için sabırsızlanıyorum. En kısa zamanda seriyi tamamlayıp okuyacağım. Bir sonraki yorumda görüşmek üzere herkese keyifli okumalar :*


 Puanım :

"Neden bu kadar dangalaksın?"
"Herkes bir konuda uzmanlaşmalı,değil mi?"

0 yorum:

Yorum Gönder