6 Eylül 2015 Pazar

TBT 3.Tur | Bildiğin Kızlardan Değil Yorumu | kitapmiti

Kitabın Adı : Bildiğin Kızlardan Değil
Orjinal Adı : Not That Kind of Girl
Yazarı : Lena Dunham
Çeviri: Nalan Tümay
Yayınevi : Okuyanus
Sayfa Sayısı : 380
Liste Fiyatı : 22,00
Dünyayı kasıp kavuran  GIRLS dizisinin ödüllü yazarı, yapımcısı ve başrol oyuncusu, kız dünyasının yeni fenomeni, Time dergisine göre dünyanın en etkileyici 100 kişisinden biri olan Lena Dunham; zeka dolu, en komik ve samimi düşüncelerini topladığı kitabıyla orijinalliğini kanıtlamış bir yetenek olarak karşımızda. 
DUNHAM’IN KENDİ HAYATINI ANLATTIĞI KİTABI ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ ÇOK SATANLAR LİSTESİ’NDE. 

Lena Dunham, Bildiğin Kızlardan Değil kitabı ile; aşık olmak, yalnız hissetmek, hep sağlıklı beslenmesine rağmen hep 5 fazla kilo ile gezmek, kendini bir oda dolusu yaşlı adama kanıtlamak zorunda kalmak, gerçek aşı bulmak, kendi hikayenin anlatmaya değer olduğuna inanacak cesareti bulmak gibi konulardaki tecrübe ve komplekslerini kendine has üslubu ile okuyucuya aktarıyor.  ‘Bekaretimi Al (Yok Gerçekten, Buyur)’ bölümünde Lena’nın ilk seks tecrübesi; beklentileri ve hayal kırıklığını, ‘Kızlar ve Dallamalar’ bölümünde; saygısız ve hödük erkeklere bir zamanlar duymuş olduğu özel ilgiyi, ölüm takıntısını, cinsiyetçi medya ile yaşadıklarını ve gerçek hislerini tüm çıplaklığı ile yazmaktan çekinmiyor. Bildiğin Kızlardan Değil’de büyüme mücadelesi bütün gerçekliği ile kayıt altında. ‘Size anlatabileceğim herhangi bir şeyim olduğunu düşündüğüm için ileride çok utanacağımın farkındayım.’ diyor Lena. ‘Ama tecrübelerimi size sunarak sıkıcı bir işi sizin için kolaylaştırabilirsem, ya da sizi ortasında kaçıp gitmek isteyeceğiniz, hatta bu yüzden ayakkabınızı çıkarmamayı düşüneceğiniz türden bir sevişmeden koruyabilirsem, attığım her yanlış adıma değmiş demektir.’Herkese yeniden merhaba. Titan Blog Turu'nun üçüncü kitabı olan Bildiğin Kızlardan Değil kitabının yorumu ile karşınızdayım.
Girls dizisinin başrol oyuncusu olan Lena Dunham'ın yazdığı Bildiğin Kızlardan Değil aslında yazarımızın hayatından kesitleri içeriyor. Bir nevi günlük tarzında yazmış.
Çoğu yerde fazlasıyla güldüm. Ancak başına oturulup hemen bitirince beni biraz sıktı. Ara ara açıp okursanız beğeneceğinizden eminim.
Kapak tasarımını oldukça beğendim. Çok sade ve güzel olmuş . Bu tarz kapakları çok beğeniyorum.
Kitap hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Diğer arkadaşlarımın yorumları ve kitaptaki alıntılar için turumuzun instagram hesabını (@titanblogturu) takip etmenizi tavsiye ederim :)
Bir sonraki yorumda görüşmek üzere keyifli okumalar :*

Puanım;

0 yorum:

Yorum Gönder